Wytwornica dymu

THG1500

Nowy produkt

Wytwornica dymu wędzarniczego wykonana ze stali nierdzewnej. Możliwy montaż do wędzarni Thermowind z serii THW13xx  oraz THW151x jak i innych modeli przydomowych wędzarni.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wytwornica dymu wędzarniczego (wzór chroniony w Urzędzie Patentowym) to produkt wykonany w 100 % ze stali nierdzewnej, zaprojektowany jako uzupełnienie wędzarni ogrodowych. Idealnie pasuje do wędzarni Thermowind z serii THW13xx orazoraz THW151x, może być jednak stosowany również do innych modeli wędzarni.

Wytwornica pozwala na wytwarzanie dymu wędzarniczego ze zrębków wędzarniczych w dowolnej temperaturze otoczenia. Wytwarzanie dymu nie podnosi temperatury w komorze wędzenia i umożliwia tym samym wędzenie na zimno. Wytwornica jako jedyna na rynku dzięki swojej konstrukcji pozwala na regulację ilości wytwarzanego dymu.

Charakterystyka wytwornicy dymu:

  • wykonana w 100 % ze stali nierdzewnej
  • nie wymaga zasilania elektrycznego
  • możliwość regulacji intensywnością dymu
  • nie podnosi temperatury w komorze wędzenia (umożliwia tym wędzenie na zimno również latem)
  • raz zapełniona wiórkami przez 8 h wytwarza dym (koszt 1 godziny wędzenia to ok. 0,50 PLN)
  • wyposażona w system szybkiego montażu
  • pozwala wykorzystywać zrębki wędzarnicze o różnej granulacji i wilgotności
  • wykonanie ze stali nierdzewnej gwarantuje czysty smak wędzonych potraw oraz wieloletnią żywotność
  • gabaryty: 27 x 30,5 x 11,5 cm
  • masa: 2 kg


Jak to działa:

Wytwornica zasypywana jest zrębkami wędzarniczymi. Zrębki te to wióry uzyskiwane z obróbki drzew liściastych. Zatrzymują się one na ruszcie umieszczonym w dolnej części wytwornicy. Poprzez otwór w dnie wytwornicy zrębki zostają rozżarzone zapalniczką. Po około 3 minutach zrębki zaczynają się żarzyć na całej powierzchni rusztu i wydzielają dym, który wydostaje się kanałem w przedniej części wytwornicy. Otwieranie i zamykanie szuflady pozwala na regulację dopływu tlenu i w związku z tym na ilość wytwarzanego dymu.

Wytwornica od tego momentu będzie wytwarzała dym potrzebny do procesu wędzenia. Spalone (spopielone) zrębki będą opadały do szuflady. Wystarczy od czasu do czasu uzupełnić zrębki w zasobniku. W zależności od zrębek, warunków atmosferycznych, intensywności dymu, jeden zasobnik wystarcza na 12 do 24 godzin wędzenia. Urządzenie jest proste w obsłudze i nadaje się dla doświadczonych użytkowników jak i dla osób rozpoczynających przygodę z wędzeniem.

Dodatkowe informacje:

Do wędzenia stosowane jest wyłącznie drewno liściaste. Niestety wybór gatunków drewna na rynku nie jest bogaty. W celu uzyskania odpowiednich wiórek można skorzystać z własnego ogrodu i udając się np. do stolarza pozyskać zrębki z własnych drzew owocowych na strugarce. Po uprzednim rozdrobnieniu możliwe jest również stosowanie dostępnych na rynku brykietów.

Opinie

Napisz opinię

Wytwornica dymu

Wytwornica dymu

Wytwornica dymu wędzarniczego wykonana ze stali nierdzewnej. Możliwy montaż do wędzarni Thermowind z serii THW13xx  oraz THW151x jak i innych modeli przydomowych wędzarni.